Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
HABERLER
 

Hastanemizde 4 Boyutlu Ultrason; gebelik muayenesinin bir parçası olarak görülmekte ve bu nedenle aylık gebelik takipleri kadın doğum uzmanları tarafından ultrason ile yapılmaktadır.

Günümüzde yeni kullanıma giren 4 boyutlu ultrason gelişmiş bir teknoloji ürünüdür. Ses dalgalarının bir prob yardımıyla bebeğe yollanması ve yansıyan dalgaların cihazda görüntüye dönüşümüdür. Bebeğin parmağını emmesi, esnemesi, esnerken ağzını kapatması, ayak parmağını emmeye çalışması, gülümsemesi, kaşlarını çatması, gözünü açması, izleyen anne baba ile bebek arasında farklı bir iletişimin başlangıcı olmaktadır.

Günümüzde ultrasonun daha gelişmiş bir modeli olan 4 boyutlu ultrason yardımıyla; gelişme geriliği, kan uyuşmazlığı, gebelik tansiyonu, çoğul gebelikler, dış gebelikten ayrımı, çoğul gebelik olup olmadığı, rahim ağzı yetersizliği, gün geçmesi gibi riskli gebelikler sağlıklı bir şekilde izlenebiliyor, ayrıca dudak damak yarığı, spina bifida, parmak anomalileri, ve plasenta ile ilgili sorunlar erken teşhis edilebilmektedir.


Ekleme tarihi: 1/8/2007